Wózek uniwersalny i pozostałe gadżety dla dziecka – sprawdź zanim kupisz!

wózek dziecięcy
Ogólnie rzecz biorąc każdy młody rodzic swoją przygodę z macieżyństwem lub ojcostwem rozpoczyna od jednej obowiązkowej czynności – kupna wózeczka dla niemowlęcia. Są tacy, którzy przeglądają fora w internecie w poszukiwaniu opinii dotyczących upatrzonych modeli czy typów. Inni udają się do najbliższego sklepu dziecięcego i bez ogródek nabywają wózek, który najwcześniej wpadnie im w oko. Sprawdźmy, co jedni i drudzi powinni brać pod uwagę przy doborze pierwszego pojazdu dla swojej pociechy.

Na wstępie powinniśmy zwracać uwagę na klasa wykonania i materiałów użytych przyprodukcji. Jak mówi mądre powiedzenie, kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje. Warto kupić wózek o wyższej cenie, ale wykonany z wysokiej jakości komponentów, jak przykładowo wózek Seka, niż ekonomiczny odpowiednik, który po pół roku użytkowania nie będzie w dobrym stanie. Poza tym, powinno się przywiązywać uwagę do funkcje dodatkowe wózka. Sprawdźmy przed zakupem, czy jest możliwe wymienić gondolę na spacerówkę gdy dziecko podrośnie, lub też czy jest możliwość zamontowania w stelaż fotelika samochodowego. Tutaj ponownie przykładem kombinacji trwałości z funkcjonalnością jest wózek Seka 3w1, który posiada wszystkie wcześniej wyliczone funkcje.

wózek dziecięcy
Autor: X-lander
Źródło: X-lander

Gdy już jesteśmy szczęśliwymi właścicielami wózka, możemy zacząć się rozglądać za dodatkowymi, lecz przydatnymi akcesoriami. Dobrze jest zrobić listę rozpoczynając od rzeczy najbardziej potrzebnych, a kończąc na tych dodatkowych. Dla matek karmiących na szczycie listy powinny znaleźć się: odciągacz elektryczny do pokarmu, zapas wkładek oraz nakładek laktacyjnych.

Rzecz jasna karmić dziecko da się i bez potrzeby używania całej gamy gadżetów, gdyż jest to czynność naturalna. Jednak praktyka pokazuje, iż laktacja czasem lubi płatać figle gdy niespodziewany nawał pokarmu czy jego blokada będą wymagały wsparcia ze strony laktatora oraz dodatkowych akcesoriów. Odciągacz elektryczny ma również tańszą alternatywę – odciągacz ręczny. Wybór między tymi dwoma jest uzależniony już od personalnych preferencji każdej mamy.